GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 10905417
*
nr 1090 5417
VASE
ceramics, height: 47 cm, fotnagg.
Keramik, höjd: 47 cm
Condition: fotnagg
Estimate:
800
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday February 20 2017
at 18:57:32
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/2 18:15:13
1
150 kr
20/2 18:48:02
2
150 kr
20/2 18:48:02
1
150 kr (Robot)
20/2 18:52:32
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:45
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:09
*
VASE
Condition: fotnagg
Läs om budbetjänten
nr 1090 5417
VASE
ceramics, height: 47 cm, fotnagg.
Keramik, höjd: 47 cm
Condition: fotnagg
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday February 20 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 20/2 18:15:13 | 1 | 150 kr |
| 20/2 18:48:02 | 2 | 150 kr |
| 20/2 18:48:02 | 1 | 150 kr (Robot) |
| 20/2 18:52:32 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:45 -
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:09



